Vstup do fotogalerie

V úterý 11. 12. 2018 byli žáci prvních tříd v Brně VIDA. Zúčastnili se programu "Alchymisté", kde se seznámili s některými přírodními zákonitostmi. Bylo to super, doporučujeme rodičům opětovnou návštěvu s dětmi.

  Mrenicová, Škrabalová, Menšíková

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 8. 12. 2018 se konal v Drnholci v kulturním domě již jedenáctý vánoční jarmark. Naši žáci přispěli ke sváteční atmosféře svým bohatým programem. Děkujeme rodičům za ochotu přijít a divákům za vřelé poděkování svým potleskem. Děti byly nadšené za plné hlediště a už teď se těší na další vystoupení v sále. Přejeme všem pohodové a klidné Vánoce.

  pedagogové ZŠ, fotografie - M. Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 12. 12. 2018 se deváťáci zúčastnili výuky trochu jinak – na gymnáziu v Mikulově absolvovali hodinu fyziky, biologie (přírodopisu), chemie a pracovního vyučování (dílny). Výuka probíhala formou pokusů na různé fyzikální jevy, měření pH v různých nápojích, které běžně pijeme, destilaci alkoholu a následného pokusu, jestli destilát hoří a v dílnách si vyrobili kovovou vánoční hvězdu – zápich do květináče. Celé dopoledne proběhlo v zábavné atmosféře, bylo jistě i přínosné pro běžný život.  

 

Soňa Zabloudilová 

Vstup do fotogalerie

Opět s druhým místem se vrátilo družstvo starších žáků z okresního kola ve florbalu. V Mikulově kluci dvě družstva porazili, jednou remizovali a prohráli jen s družstvem Gymnázia Mikulov, pozdějšího vítěze. Družstvo je příslibem pro příští rok, protože základ tvořili hráči osmých ročníků. Všem hráčům děkuji za reprezentaci.

 Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

V pátek 7. 12. 2018 přijeli do naší školy anglicky mluvící herci z divadlaThe Bear Educational Theatre z Prahy, sehráli dvě divadelní představení. První Love in the Jeans Department zhlédli žáci 8. – 9. ročníku, druhé The Alien Grammar Show žáci 5. – 7. ročníku. Jednoduchý děj byl doplněn o procvičování slovní zásoby i garamatiky. Určitě největším přínosem bylo, že žáci zjistili, že rozumí anglicky, takže se neučíme zbytečně, ale výsledky jsou vidět. 

Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Po zvládnutí devíti písmenek z Živé abecedy přišel za prvňáčky Mikuláš s doprovodem a dětem slavnostně předal slabikář. Děti očekávané návštěvě přednesly básničky, zazpívaly písničku. Za to byly odměněny perníkem. Paní ředitelka žáčkům popřála hodně úspěchů při čtení.

  Škrabalová, Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 4. 12. 2018 se na naší škola konala Vánoční akademie s pojená s jarmarkem. Žáci si pro své rodiče připravili pod vedením svých učitelů pestrý program. Velkým překvapením bylo pěvecké vystoupení učitelského sboru. Na akademii plynule navázaly třídní schůzky, kde byli rodiče seznámeni s výsledky třídního klimatu. Doufáme, že všichni zúčastnění prožili příjemný podvečer a nasáli vánoční atmosféru.  

 Pedagogové ZŠ

fotografie pořídila Markéta Pernesová

 

Copyright © 2003 - 2018 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.