Vstup do fotogalerie

Dne 20.12. 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili tradičního Vánočního poháru starosty města Hrušovan nad Jevišovkou, kde si vybojovali krásné 2. místo tým A (N. Rohrerová, A. Kovacsová, L. Rohrer, J. Šebesta) a 4. místo tým B (K. Kovacsová, K. Veselá, M. Jurkas, Steve-Karel Laskovský) Krásné 1. místo nám uteklo, ale jak se říká ,,každý dobrý sportovec musí umět i prohrávat” a my se alespoň motivujeme na příští derby :) V kategoriích 6 - 7 ročníků se v jednotlivcích ve šplhu umístila na krásném 1. místě Nikol Rohrerová a na místě 2. druhém Kristýna Kovacsová. A v chlapecké kategorii obsadil krásné 3. místo Marek Jurkas, který prezentoval naši školu poprvé a určitě né naposledy :). Ve švihadle opět zářila na 1. místě Nikol Rohrerová a na 2. místě Kristýna Kovacsová. V kategorii chlapců získal krásné 2. místo Marek Jurkas. Ve trojskoku uspěla s 2. místem Natálie Elisa Lufi a na 3. místě Nikol Rohrerová. Chlapci obsadili 2. místo opět v podání Marka Jurkase. V kategorii 8 - 9 ročníku se v jednotlivcích ve šplhu umístila na 2. místě Adéla Byloková a v kategorii chlapců se na 2. místě umístil se svým osobním rekordem Steve-Karel Laskovský a na 3. místě se umístil Michal Boháč. V trojskoku získala 3. místo Nikol Šobrová a v kategorii chlapců obsadil 1. místo Vladislav Kolečkář. Ve švihadle nám trhla 1. místo Adéla Kovacsová a u chlapců 3. místo Jakub Šebesta. Myslím si, že si všichni žáci užili sportovní derby a především na nich šla vidět velká touha po vítězství, do které dali hlavně to srdíčko, proto chci ze srdce poděkovat všem zúčastněným a gratuluji ke krásnému umístění všem zúčastněným.

Lucie Krejčiříková

V pátek 21. 12. 2018 jsme celý den věnovali těšení se na Vánoce a na Ježíška. První dvě hodiny proběhly třídní besídky – rozdali jsme si navzájem dárky, zazpívali koledy, mlsali cukroví a vyprávěli si o tom, co bychom rádi našli pod stromečkem. Na začátku třetí hodiny se žáci 2. stupně sešli v tělocvičně. Deváťáci měli nachystaných 12 stanovišť po celém druhém stupni s různými úkoly s vánoční tematikou – např. zdobení perníčků, balení dárků, hledání dárků, zpívání koled, vytvoření živého betlému aj. Na splnění všech úkolů měla 7 – 8 členná družstva hodinu a čtvrt – v 11.00 byl sraz opět v tělocvičně. Vítězem se mohlo stát to družstvo, které splnilo všech 12 úkolů, získalo tím pádem všech 12 písmenek a vyluštilo tajenku. Pokud se sešlo víc družstev, která splnila všechny podmínky, rozhodoval čas. Vítězem se stalo družstvo 8. AB - FNATIC, které splnilo všechny podmínky a zároveň bylo nejrychlejší. Všichni se maximálně snažili o získání trofeje, proto na každého žáka čekala na konci sladká odměna. Chválím všechny žáky 2. stupně za opravdu vzorné chování jak při přesunu mezi jednotlivými stanovišti, tak při plnění disciplín. Chválím žáky 9. A za perfektně připravené soutěže a hladký průběh vánočního soutěžení. Přeji všem krásné Vánoce a v novém roce hlavně hodně zdraví a úspěchů.

Soňa Zabloudilová

V úterý 18. 12. 2018 se prvňáčci společně s deváťáky pustili do výroby vánočních svícnů. Hotové výrobky si žáci odnesli domů jako ozdobu štědrovečerního stolu nebo jako dárek. Podle odezvy dětí šlo o velmi zdařilou akci, deváťákům děkujeme za trpělivost při práci s malými dětmi.

Škrabalová

Hromadná návštěva kadeřnictví a změna účesu před Vánocemi? Nene, odlišnou barvu a střih vlasů má na svědomí tematický den – parukový. K vidění byly nejrůznější paruky. I tentokrát probíhal odpoledne vědomostní test v Moodle. Prvenství si udržela 8. A.

Vyrovnané, napínavé i bojovné florbalové utkání bylo ke zhlédnutí v úterý odpoledne v tělocvičně základní školy. Nastoupila proti sobě družstva 6. A a 7. A. Téměř celé utkání vedla 6. A, ale na závěr se projevila herní kvalita 7. A, která těsně před koncem vstřelila vítěznou branku. Nejlepším střelcem byl Lukáš Rohrer a nejlepším hráčem se stal brankář 6. A František Zugárek.

Stanislav Pichanič

V úterý 11. 12. 2018 byli žáci prvních tříd v Brně VIDA. Zúčastnili se programu "Alchymisté", kde se seznámili s některými přírodními zákonitostmi. Bylo to super, doporučujeme rodičům opětovnou návštěvu s dětmi.

Mrenicová, Škrabalová, Menšíková

V sobotu 8. 12. 2018 se konal v Drnholci v kulturním domě již jedenáctý vánoční jarmark. Naši žáci přispěli ke sváteční atmosféře svým bohatým programem. Děkujeme rodičům za ochotu přijít a divákům za vřelé poděkování svým potleskem. Děti byly nadšené za plné hlediště a už teď se těší na další vystoupení v sále. Přejeme všem pohodové a klidné Vánoce.

pedagogové ZŠ, fotografie - M. Pernesová

Ve středu 12. 12. 2018 se deváťáci zúčastnili výuky trochu jinak – na gymnáziu v Mikulově absolvovali hodinu fyziky, biologie (přírodopisu), chemie a pracovního vyučování (dílny). Výuka probíhala formou pokusů na různé fyzikální jevy, měření pH v různých nápojích, které běžně pijeme, destilaci alkoholu a následného pokusu, jestli destilát hoří a v dílnách si vyrobili kovovou vánoční hvězdu – zápich do květináče. Celé dopoledne proběhlo v zábavné atmosféře, bylo jistě i přínosné pro běžný život.

Opět s druhým místem se vrátilo družstvo starších žáků z okresního kola ve florbalu. V Mikulově kluci dvě družstva porazili, jednou remizovali a prohráli jen s družstvem Gymnázia Mikulov, pozdějšího vítěze. Družstvo je příslibem pro příští rok, protože základ tvořili hráči osmých ročníků. Všem hráčům děkuji za reprezentaci.

V pátek 7. 12. 2018 přijeli do naší školy anglicky mluvící herci z divadlaThe Bear Educational Theatre z Prahy, sehráli dvě divadelní představení. První Love in the Jeans Department zhlédli žáci 8. – 9. ročníku, druhé The Alien Grammar Show žáci 5. – 7. ročníku. Jednoduchý děj byl doplněn o procvičování slovní zásoby i garamatiky. Určitě největším přínosem bylo, že žáci zjistili, že rozumí anglicky, takže se neučíme zbytečně, ale výsledky jsou vidět.

Jitka Radkovičová

Po zvládnutí devíti písmenek z Živé abecedy přišel za prvňáčky Mikuláš s doprovodem a dětem slavnostně předal slabikář. Děti očekávané návštěvě přednesly básničky, zazpívaly písničku. Za to byly odměněny perníkem. Paní ředitelka žáčkům popřála hodně úspěchů při čtení.

Škrabalová, Mrenicová

V úterý 4. 12. 2018 se na naší škola konala Vánoční akademie s pojená s jarmarkem. Žáci si pro své rodiče připravili pod vedením svých učitelů pestrý program. Velkým překvapením bylo pěvecké vystoupení učitelského sboru. Na akademii plynule navázaly třídní schůzky, kde byli rodiče seznámeni s výsledky třídního klimatu. Doufáme, že všichni zúčastnění prožili příjemný podvečer a nasáli vánoční atmosféru.