Staré drby - leden 2017

Beseda o zahraničních misích armády ČR – 27. 1. 2017

Kategorie: 2017-01
Vstup do fotogalerie

V pátek 27. ledna 2017 proběhla v devátém ročníku beseda s p. Davidem (rotný v záloze) a Jiřím (praporčík armády ČR) Huškovými a p. Josefem Chudobou (rotný v záloze) o jejich účasti na zahraničních misích armády ČR v zemích bývalé Jugoslávie a v Afghánistánu.

Opět poutavé vyprávění, o to cennější, že se všichni tři besedující těchto misí účastnili. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého nejen o jednotkách UNPROFOR, UNCRO, IFOR (země bývalé Jugoslávie – David Hušek a Josef Chudoba) a KFOR, ISAF a ISAF PTR (Afghánistán- Jiří Hušek), o životě vojáků na misi, ale i o životě obyčejných lidí v těchto destinacích a hlavně o životě dětí a o školství v Afghánistánu.

Vyprávění bylo jako vždy doplněno spoustou fotek a videí pro dokreslení situace. Pan Josef Chudoba přinesl ukázat i medaili Za hrdinství, kterou obdržel po svém zajetí v Jugoslávii. Žáci měli možnost vyzkoušet si typické oblečení afghánských žen a nasoukat se do neprůstřelné vesty.

Jako vždy beseda rychle uběhla, zazvonilo a my se rozešli na autobus a domů. Ale určitě si každý z nás odnesl aspoň jeden zajímavý poznatek z vyprávění. Nebo alespoň pocit, že se máme ve své zemi, kde se nebojuje, dobře.

  Soňa Zabloudilová

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.