Vstup do fotogalerie

Deset pondělků jezdily děti z druhé a třetí třídy do plavecké školy v Hustopečích, kde probíhala výuka plavání. Děti si každou hodinu užívaly. Naučily se dva plavecké styly, potápět se a splývat. Paní učitelky byly skvělé a každou hodinu se snažily dětem zpříjemnit nějakou vodní hrou. Jen třeťáci litují, že pro ně už vše skončilo. Druháci se těší na příští rok.

Bronislava Šimčíková a Klára Kneeová, třídní učitelky

  Bronislava Šimčíková, třídní učitelka

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 8. 11. 2017 se žáci devátého ročníku opět zúčastnili projektového vyučování v mikulovské synagoze nazvaného Hanin kufřík. Název projektu napovídá, že dívka se jmenovala Hana, příjmením Brady(ová), jejíž kufřík se z Osvětimi dostal až do Japonska, kde se paní učitelka rozhodla přiblížit dětem ve škole v rámci dějepisu osudy Židů během 2. sv. války.

Na úvod projektového vyučování shrnula lektorka historii od r. 1933 do r. 1939 v Evropě, v Německu a u nás a osud rodiny Bradyových, kteří kromě staršího bratra Jiřího zahynuli v Osvětimi. Poté byli žáci rozděleni do pěti skupin, každá skupina zkoumala osud jiné židovské rodiny, na závěr proběhly prezentace skupin. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, na které v učebnici nenarazí.

Projektové vyučování v nádherně opravené synagoze je vždy emotivní, snad nikoho nemohou nechat chladným osudy lidí, kteří se „provinili“ pouze tím, že byli jiného vyznání a neodpovídali tehdejší teorii vymyšlené árijské rasy. Chválím žáky za vzorné chování během projektu i přepravy linkovým autobusem.

 

Soňa Zabloudilová 

 

Copyright © 2003 - 2017 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.