Vstup do fotogalerie

Když jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Novosedlech, jeli jsme do Dobšic na Sokolskou chatu.

Až jsme dojeli do Znojma, tak jsme jeli autobusem až na chatu. Tam jsme si opekli špekáčky, projeli na koni, podívali na dravce a zasoutěžili. Protože nám nejel autobus, šli jsme tři kilometry až na vlakové nádraží, kde jsme měli rozchod a mohli si nakoupit, co jsme chtěli. Když dojel vlak, nastoupili jsme a jeli domů. V Novosedlech si nás rodiče vzali a hurá domů.

  Vendula Pučková, 6.A

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 13. 9. se konala jedna z prvních hodin tělesné výchovy ve spolupráci s kamarády devátých tříd. Malí i velcí byli nadšeni. Těšíme se na další setkávání.

  kolektiv pedagogů 1. a 9. tříd

 

Vstup do fotogalerie

Jako každoročně první sportovní soutěž naší školy je Zátopkův maraton. Za dobrého počasí 84 žáků a žákyň běhu schopných běželi na Starátku trasu 1 km, jejich výkony se započítají do akce Sportovec roku. Nejrychlejšími běžci v kategoriích byli:

6.-7.ročník Štyks V. – 3:37, Veselá K. – 4:33

8.-9.ročník Kadlíček F. – 3:51, Konečná K. – 4:21

Nejrychlejších 42 běžců (aby to byl maraton) zaběhlo čas 3 hodiny 13 minut.

Všem žákům blahopřejeme. Závod proběhnul v rámci sportovně-branného dne a byl obohacen (opět na Starátku) o odbornou ukázku první pomoci ve spolupráci s místními hasiči. Akce se žákům velmi líbila, což se projevilo v jejich vzorném chování a byli za to pochváleni. Celé dopoledne proběhlo v hezké pohodové atmosféře – za to zaslouží poděkování učitelé, pořadatelé i žáci.  

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

První týden nového školního roku jsme zakončili branně - sportovním dnem. Děti si měly možnost vyzkoušet masáž srdce na figuríně, kterou nám přivezli ukázat naši hasiči. Ti nám předvedli vybavení hasičského auta a ve stručnosti nás seznámili se záchranářskou prací hasičů. Poté si děti zaběhaly tradiční Zátopkův maraton. Děkujeme všem zúčastněným. 

  kolektiv pedagogů, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Slunečné prázdniny máme za sebou, horké chvíle ve školních lavicích nového školního roku před sebou. Jak nám bylo první den zachytila na fotografiích Markéta Pernesová. Kolektiv pedagogů přeje všem rodičům pevné nervy a těší se na vzájemnou spolupráci.

  kolektiv pedagogů

 

Copyright © 2003 - 2017 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.