Staré drby - červen 2017

Školní výlet 9. A 12. – 16. 6. 2017

Kategorie: 2017-06
Vstup do fotogalerie

12. 6.
– Drnholec – Vranovice – Modřice – Židenice – Svitavy – Polička – Borová u Poličky - camp – chaty – ubytování – bazén – trampolíny – večeře (guláš) – večerka

13. 6.
-snídaně – vlak - Polička – výchovný pořad „Po stopách Bohuslava Martinů“ – na věži, na hřbitově, v muzeu, zakončení poslechem skladeb B. Martinů – příjemné městečko – oběd – spinnery – vlak – nákup - camp – osobní volno – trampolíny, bazén, minigolf - večeře (svíčková) – společný večer: plusy a mínusy naší školní docházky, vzpomínky na uplynulá léta – pozdější večerka

14. 6.
-snídaně - tajemství a překvapení = nízký lanový park – molekuly – skupiny – ztvárnění oper B. Smetany, života a díla B Martinů – schovávaná v lese (klíště a narozeniny) – Švandova roubenka – pizza – vycházka do Borové – nákup - trampolíny, bazén, minigolf – večeře (kuře) – dřevo – „táboráčíček“ –„máršmelouny“ – „zpěv“ – osobní volno – večerka

15. 6.
- snídaně – vlak – autobus – Litomyšl – říčka Loučná - pstruzi, kachny, ondatry - náměstí – zámek – slabý výklad, ale pochvala za chování žáků - přípravy na Smetanovu Litomyšl – park – sochy Olbrama Zoubka – náměstí - rozchod – sraz – autobus – vlak – nákup – camp – bazén, trampolíny – trochu „ponorka“? – večeře (znojemská) - večerka

16. 6.
- snídaně – úklid – balení – předání chat – pochvala za pořádek – nádraží – Borová u Poličky - Pustá Kamenice - Borová u Poličky (krátký výlet zdarma) – Polička – Svitavy (šesťáci, špatné nástupiště) – Židenice – Modřice – Vranovice – Drnholec .

Krásná krajina Vysočiny, nová místa, města, poznatky i vědomosti, trochu turistiky, trochu sportu, trochu lenošení, stará přátelství, nová přátelství, staré lásky, nové lásky, porozumění, úsměvy, slzy, hádky, tedy vše, co patří k životu a samozřejmě i ke školnímu výletu. Já si opět odvážím nepochopení, jak z takového nepořádku v chatách mohou ráno vyjít ven celkem čistí a vyžehlení chlapci – nechápu. Naši žáci se chovali v porovnání se žáky z jiných škol ubytovaných v kempu opravdu vzorně, i když z mého pohledu se nějaká ta chybička našla, takže na závěr velká pochvala. A úplně nakonec poděkování paní ředitelce Kalandrové, která nejen že nás na tak dlouhý výlet pustila, ale dokonce ho s námi i absolvovala (stejně jako všechny předešlé).

A to je vše. Konec,end, Schluss, коне́ц … Byl to náš výlet poslední.

  Jitka Radkovičová

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.