Staré drby - červen 2017

Šesťáci v expozici o Římanech – 2. 6. 2017

Kategorie: 2017-06
Vstup do fotogalerie

Je pátek 2. června a my vyrážíme autobusem v 7.15 směr Mikulov, zámek. Máme tam objednanou exkurzi v expozici „Římané a Germáni pod Pálavou“.

V rámci dějepisu se právě zaobíráme starověkým Římem, momentálně římským císařstvím. Jedním z římských císařů byl i Marcus Aurelius, o kterém se v expozici dozvídáme spoustu zajímavých informací. Je zde spousta exponátů – mince, brnění, nálezy nádob, koster atd. Pracujeme ve skupinkách, dvojicích nebo i sami, vyplňujeme pracovní list s pomocí údajů na vitrínách a také díky poslechu informačních tabulí.

V plném soustředění se najednou přiřítí Říman – legionář, zřejmě zapomenutý z dob, kdy Římané pronikali i na naše území…

Po kontrole správných odpovědí jsme se přesunuli do jiné části zámku, kde probíhaly souboje - byli jsme rozděleni na dvě poloviny, jedna představovala Římany a druhá Germány. Absolutním vítězem a právoplatným legionářem se stala Jitka Drozdová z 6.B. Poté si zájemci vyrazili minci Marka Aurelia.

Vše proběhlo hladce, dokonce jsme díky časové rezervě stihli i minirozchod.

Exkurze byla zakončena návratem do školy, zaslouženým obědem a páteční šestou hodinou. Nám to ale vůbec nevadilo, exkurze se báječně vydařila, všichni byli spokojení.

Žáci se chovali vzorně, nemusely jsme je s paní asistentkou Žouželkovou napomínat ani v prostorách výstavy, ani během přepravy linkovým autobusem. Velmi je chválila i paní lektorka, kterou mile překvapilo, že si žáci navzájem pomáhají s vyplňováním pracovního listu.

  Soňa Zabloudilová

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.