Vstup do fotogalerie

Smolný turnaj o postup na okresní finále v košíkové chlapců sehrálo naše družstvo ve Valticích. Jen poměr vstřelených bodů rozhodl o jejich nepostupu. Za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy chlapcům děkuji.

Stanislav Pichanič

Ve středu pokračovalo školní kolo závodů v gymnastice. V této skupině nešlo o výběr na oblastní závody – starších žáků je málo a mohou závodit všichni za tu svou školu.

V kategorii 6.–7. tříd zvítězila Marta Kurachova před Mirkou Markovou (obě Březí), na dalších místech byly Adéla Matajsová a Klára Kohoutová (Hrušovany). Naše Maruška Nevěčná závodila v pondělí. Ve starší kategorii se předvedla pouze Maruška Marxová (Vršková a Kleinová nemocné).

Také za starší žáky nezávodil Patrik Vrška (nemoc), René Kocourek byl 2. za Dominikem Jirků (Hrušovany).

Gymnasté si vyzkoušeli své sestavy a zjistili, co mají ještě do 9. března dopilovat.

Teď nás čekají krajské závody ve Slavkově, kam pojedou družstva těch zkušenějších.

Kateřina Smíšková

V úterý předvedly děti z mateřské školy, co se naučily. Na úterý bylo přihlášeno 15 dětí, na závody přišlo jen 8 (nemoci?, nevěděly?). Bylo poznat, kdo cvičí již druhý rok. Děti se předvedly na přeskoku a sestavičce na páse. Všechny se snažily, zažívaly závod poprvé, braly to vážně – i rodiče – pořídili děvčatům nové gymnastické dresy (nejsou vůbec levné!).

Postup na oblastní kolo si vybojovali Klárka Nováčková (Dobré Pole), Eliška Povolná a Pavel Hanák. Všechny děti dostaly ceny, sklidily velký potlesk od diváků, kterých bylo mnohem více než závodníků. Všem blahopřejeme a těšíme se na vystoupení těch nejlepších 9. dubna.

V pátek 26.2.2016 se u námořníků vybírali nejzdatnější recitátoři. Dennodenně jsme básničky zkoušeli v hodinách psaní a českého jazyka. Na konci týdne proběhla třídní soutěž, ze které bylo vybráno 7 dětí, kteří nás budou reprezentovat v březnu ve školním kole recitační soutěži. Všechny děti se snažily. Vybraným držíme pěstičky.

Bronislava Šimčíková

12. února jsme my, druhá třída, hrála šipkovanou. Chodili jsme podle šipek, hledali jsme obálky a plnili úkoly. Museli jsme splnit 5 úkolů a když jsme splnili úkoly dostali jsme bonbon a kus čokolády.

Verča Dřevojánková

12. února jsme křídou malovali šipky a věšeli praporky, taky jsem dávali obálky s úkoly. Dohromady jsme chystali 5 úkolů. Také jsme pro spolužáky měli přichystané dárečky. Byla to čokoláda a bonbony. Bylo nás tam 6, Matěj, Silva, Denis, Jakub, paní učitelka a já. Celou tu dobu jsme byli v lese.

Johanka Kršková

Hráli jsme šipkovanou, plnili úkoly a přitom jsme zpívali Na mravenčí pasece. Moc se mi to líbilo.

Lukáš Feitl

12. února jsme šli hrát šipkovanou a sbírali jsme hnědé obálky a v každé z nich byl nějaký úkol a ještě nám ostatní křídou malovali šipky a ty nás zavedly až do lesa a tam jsme si dali velkou čokoládu.

Lucka Lukáčová

Prvňáci jsme se letos zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. Probrali jsme zásady správné péče o zoubky, jak si zoubky čistit, aby byly bez kazu, a proč musíme navštěvovat zubního lékaře. Řekli jsme si, jak je důležité vybrat si správný kartáček na zoubky. Zmínili jsme se o stravování, které prospívá zoubkům. V interaktivní učebně jsme si zazpívali píseň Když jde malý bobr spát, doplňovali jsme křížovky, rébusy a odpovídali správně na zadané otázky. Po rozdělení do skupin jsme plnili úkoly k danému tématu. Na závěr jsme si rozdali dm preventivní balíčky „veselé zoubky“, které obsahovaly dárek v podobě zubního kartáčku, zubní pasty, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů a informační brožury pro rodiče, díky které si rodiče spolu s dětmi budou moc zásady prevence zoubků zopakovat. Dětem se den líbil.

Tradičně gymnastky a gymnasté v rámci školního kola předvedli, co se od října naučili, konkrétně na dvou nářadích, na kterých se pak závodí na velkých oblastních závodech. Byl to tedy zároveň i výběr na dubnové závody. V tělocvičně se sešlo 29 dětí.

V kategorii 1. a 2. tříd zvítězila Lucka Lukáčová před Bárou Mrenicovou a Nikol Rožkovou, dívky 3.–5. ročník Nikol Rohrerová před Klárou Lukáčovou a Terezou Křížovou, v téže kategorii chlapců máme pouze 1 zástupce – Vaška Kršku a ve starší Tomáše Ledvinu, za dívky 6. a 7. ročník závodila Maruška Nevěčná (vyhrála) a Martina Malá.

Všichni závodníci si odnesli malé i sladké ceny a hlavně dobrý pocit ze závodění (někteří poprvé) a také velkou pochvalu za pěkné chování během dvouhodinového závodu. Máme z vás radost (Zuzka Šedivá a manželé Smíškovi).

00:00 – Polonéza

08:49 – Kroužek bubnování

11:54 – Taneční kroužek

16:23 – Klokaní boty

20:24 – Půlnoční překvapení

Tři pětičlenná družstva se utkala o přeborníka školy ve florbale chlapců 8. a 9. tříd. Celkem jasně vybojovalo první místo družstvo ve složení Šůstek, Vybíral, Sikora, Tábora a Michal Lukeš. Všem žákům děkuji za účast

V úterý po vyučování předvedla skupina sedmáků, která se učí od září ruský jazyk, co se už za půl roku naučila. A co to bylo? Pohádka o řepě, rozpočitadlo, báseň, píseň – kánon, taneček. Odborná porota – paní učitelky Palíková a Juřenová - bedlivě sledovala hlavně výslovnost. Mezi nejlepší patřili Maruška Nevěčná, Peťa Polák a Tereza Křeková, uznání patří i všem ostatním – Tereze Bystřické, Sáře Tomečkové, Sáře Vítkové, Hynkovi Děnešovi, Tomáši Kvapilovi a Petru Cupákovi. Zasluhují pochvalu – za nácvik a hlavně vystoupení ve svém volném čase. A všichni se ukázali v tom lepším světle.

Ve středu 3. 2. 2016 se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili v Břeclavi okresního přeboru ve šplhu. V kategorií chlapců 1. - 3. tříd naši školu reprezentoval Zourek Vojtěch, dívky zastoupila Popeláková Natálie, v kategorii chlapců 4. - 5. tříd to byl Krška Václav, za dívky soutěžila Rohrerová Nikol, která skvělým časem 4,34 sekund vybojovala první místo. Vítězce gratulujeme a ostatním závodníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Martina Bejdáková

V úterý 9. 2. 2016 druháci a třeťáci úspěšně ukončili kurz plaveckého výcviku v krytém bazéně v Hustopečích.

Mrenicová Zuzana a Hedvika Škrabalová

V pátek se námořníci pustili s chutí v hodině geometrie do objevování staveb z krychlí netradičním způsobem. Do namočeného hrášku zapichovali párátka. Práce se jim dařila a hlavně je bavila. Ve čtvrtek si vytvořili svoji domácí lékárničku. Jak se jim to povedlo, posuďte podle fotografií.

Ve čtvrtek se vydala početná skupina (22 děvčat) do Břeclavi na okresní kolo v přehazované. Družstva mladších žákyň s kapitánkou Adélou Dědíkovou a starších žákyň s kapitánkou Míšou Kaliankovou si poměřila hráčské dovednosti s hráčkami z Hrušovan, Lednice, Břeclavi – Valtická a Charvátská Nová Ves. Všechna družstva byla velmi kvalitní a sváděla mezi sebou napínavé zápasy. Naše děvčata ze sebe vydala vše, co umějí, ba dokonce víc – prokázala velkou bojovnost a obě družstva získala stříbrné medaile. Patří jim velký dík a pochvala za reprezentaci naší školy. A samozřejmě body do Sportovce.

Opět s umístěním „na bedně“ se vrátili chlapci z okresního přeboru ve šplhu, který organizovala ZŠ Břeclav Slovácká. Patrik Vrška z 9. třídy vybojoval 2. místo a René Kocourek z 8. třídy 4. místo v kategorii 8. a 9. tříd. Všem žákům děkuji za vzrnou reprezentaci školy.

Copyright © 2003 - 2018 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!