Vstup do fotogalerie

V úterý 27.11.2012 se v Břeclavi konalo okresní kolo přeboru škol v šachu. Za ZŠ Drnholec se soutěže zúčastnila dvě družstva, která se vrátila s vynikajícími výsledky. Ve skupině A – mladší žáci - družstvo ve složení Roman Machala, Lukáš Žídek, Tomáš Foltán a René Kocourek obsadilo celkově druhé místo a postupuje do krajského kola, které se uskuteční 22.1.2012 opět v Břeclavi. Ve skupině B – starší žáci – družstvo ve složení Jaroslav Šenk, Radek Zabloudil, Ondřej Šenk a Pavla Seveldová obsadilo ve velké konkurenci celkově třetí místo. Všem soutěžícím blahopřeji a děkuji za skvělou reprezentaci školy v této šachové soutěži.

Hedvika Škrabalová

S velkými ambicemi odjíždělo družstvo žáků 8. a 9. ročníku na okresní přebor v sálové kopané. V konkurenci 8 družstev se jim nepodařilo promluvit do bojů o přední příčky a umístili se na 5. místě. Pozitivní je ale výkon žáků 8. třídy, kteří předvedli, že se dá hrát krásná kombinační kopaná.

Stanislav Pichanič

Krásné sportovní okamžiky prožili žáci 6. a 7. ročníku na okrskovém kole Coca Cola Cupu v Mikulově. Po nešťastné prohře v prvním utkání pak už jen vyhrávali a umístili se na druhém postupovém místě. Důležitější byl ale soustředěný kolektivní výkon, který dává naději do dalších soutěží a roků.

V úterý proběhlo školní kolo soutěže ve skoku vysokém. Přišli si zaskákat i prvňáčci, nejlépe se s tím popral Nuen, skočil 85 cm. V kategorii 1. a 2. tříd zvítězil s výkonem 90 cm Patrik Grbavčic, 3. až 5. třída Tereza Mrenicová – 105 cm, Samuel Barták – 110 cm. Na 2. stupni proběhla soutěž bez účasti 7. a 9. třídy – nenašli si půlhodinku času, aby předvedli své výkony, mnozí na prvních místech. Z děvčat nejlépe skákala Kristýna Hajduchová – 105 cm, Zdenka Skaláková – 130 cm, nejlepší žáci Patrik Sláma – 120 cm a Jan Klein – 135 cm. Všem účastníkům blahopřejeme.

Kateřina Smíšková

V pondělí si naše družstvo žáků 8. a 9. tříd opět vybojovalo postup na okresní přebor, tentokrát v Orion Florbal Cupu. Přes jedno zaváhání podalo dobrý výkon a 12. 12. 2012 se pokusí žáci postoupit na regionální finále.

Družstvo chlapců 8. a 9. tříd se zúčastnilo okrskového kola v sálové kopané, které pořádala ZŠ Mikulov Hraničářů. Při účasti čtyř družstev ani jednou naše družstvo nezaváhalo a vybojovalo si postup na okresní přebor, který se koná 29. 11. 2012 v Břeclavi.

V úterý 20. 11. se konal školní turnaj v přehazované dívek 8. a 9. ročníku. Sedm závodnic v každém družstvu bojovalo nejen o body do Sportovce roku, ale i o účast na okresních závodech. Po dvou setech byl stav nerozhodný, děvčata bojovala opravdu statečně – dařily se jim smeče i dvojbloky. V rozhodujícím setu vyhrála o dva body děvčata 9. třídy. Všechny hráčky zasluhují pochvalu. A teď se pusťme do volejbalu.