Staré drby - březen 2010

Historický úspěch - 2. 3. 2010

Kategorie: 2010 03
Vstup do fotogalerie

Neskutečně krásný zážitek připravilo panu řediteli i sobě družstvo žáků na kvalifikaci skupiny D republikového finále Orion Florbal Cupu 2009/2010 ve Žďáru nad Sázavou.

Této kvalifikace se zúčastnilo družstvo kraje Vysočina ZŠ Velká Bíteš, dále zástupce kraje pardubického ZŠ Resslova Pardubice a naše družstvo ZŠ a MŠ Drnholec, jako reprezentant kraje jihomoravského. Kvalifikace se hrála systémem každý s každým, přičemž první zápas obstarala družstva ZŠ Velká Bíteš a ZŠ Resslova – Pardubice. Pardubická škola byla efektivnější v zakončování a přesvědčivě zvítězila 4:0.

Následoval zápas našich borců proti ZŠ Velká Bíteš. Naše družstvo po celý zápas vedlo třemi brankami Jarka Spodného a dvěma Petra Ligase celkem jasně přehrálo soupeře 5:2.

O vítězi kvalifikace musel rozhodnout poslední zápas mezi naším družstvem a ZŠ Resslova – Pardubice. Výhodou pardubického družstva byl lepší poměr vstřelených branek, a proto naše družstvo muselo zvítězit, aby se kvalifikovalo do republikového finále.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, ale po spolupráci Petra Ligase a Jarka Spodného druhý jmenovaný vstřelil vedoucí branku. Ve druhé třetině začalo pardubické družstvo tlačit a naši borci jen s vypětím posledních sil odvraceli vyrovnání. V těchto chvílích předváděl své umění brankář Vojtěch Woznica a také nám přála paní štěstěna, protože nastřelená tyč a břevno byly důsledkem velkého tlaku protivníka. Ve druhé polovině třetí třetiny se klukům podařil rychlý protiútok a Jarek Spodný zvýšil naše vedení na 2:0. Tento stav vydržel až do konce utkání a naše družstvo se stalo vítězem kvalifikace skupiny D na republikové finále, které proběhne od 15. – 17. 3. 2010 v Kopřivnici.

Chtěl bych poděkovat všem žákům jmenovitě Vojtěchu Woznicovi, Jaroslavu Spodnému, Petru Ligasovi, Pavlu Vargovi, Radku Woznicovi, Rosťovi Plucarovi, Martinu Mrenicovi, Martinu Turečkovi, Radimu Kaliánkovi a Stanislavu Kretovi za vzornou reprezentaci školy, krásné sportovní chvíle a přeji vám hodně štěstí a úspěch při republikovém finále v Kopřivnici.

 Stanislav Pichanič

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.